Preventivní prohlídky

V prvním roce života dítěte je státem hrazených 9 prevent. prohlídek.novorozenec, za 14 dní, v 6. týdnu, ve 3., 5., 6., 8., 10., a 12., měsíci. Po příchodu domů z porodnice se prosím telefonicky ohlašte. Termín každé následující prohlídky se vždy dozvíte v ordinaci.

Kojenci a batolata do 3 let chodí na prohlídky a očkování do PORADNY.

Další prevent. prohlídky následují v 18 měs., ve 3.roce a dále každý lichý rok ( 5, 7, 9, atd. ). Na preventivní prohlídku přineste prosím očkovací průkaz dítěte a ranní moč ( u dětí od 3 let).

Od 3 let zve sestra na prohlídku buď SMS zprávou nebo poštou. Termín lze po telefonické domluvě změnit.

Děti od 3 let chodí na prevent. prohlídky a očkování v ord. hodinách pro zvané a starší děti.

Prosíme rodiče, aby nám ihned nahlásili změnu pojišťovny, adresy, telefonního čísla ev. jména dítěte. Děkujeme

 

Sportovní prohlídky

Podle nového zákona “ O zdravotních službách“, může PLDD potvrzovat jen způsobilost pro výkonnostní sport. Před 1. prohlídkou je nutné EKG vyš, které provede a zhodnotí dětský kardiolog. Obě vyš. , jak EKG, tak zdrav. prohlídka jsou zpoplatněné. Záleží na rozsahu vyšetření.

Potvrzení na brigádu

Pokud má podnik, kam nastupuje student na brigádu, svého závodního lékaře, provádí vstupní prohlídku tento závodní lékař. K tomu si vyžádá od PLDD /tedy od nás/ ,výpis ze zdravotní dokumentace. Tento výpis obvykle provedeme do 3 dnů a stojí 200,- Kč.

Pokud podnik svého závodního lékaře nemá, musí si student na personál. odd. příslučného závodu vyzvednout formulář: Lékařský posudek o zdravotní způsobilosti k práci, kde je vyplněna kat. práce, míra rizika, práce na směny, ev. v noci atd…Tento posudek potvrdíme my za poplatek 200,- Kč.

Potvrzení pro práci s dětmi

Pro praktikanty a vedoucí na LT vytiskneme potvrzení, které platí 2 roky a stojí 100,- Kč

LSPP – lékařská služba 1. pomoci

V našem okolí je dětská pohotovost Na Bulovce, v Motole, v Krči, Ke Karlovu a ve Vinohradské nemocnici. Také v Ml. Boleslavi a na Kladně. Funguje obvykle celou noc a o víkendech.